30 Kasım 2012 Cuma

BARAN’DAN BAŞBAKAN’A İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI

BARAN’DAN BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN ’A; İŞBİRLİĞİ VE EYLEM ÇAĞRISI
Turgutreis
Belediye Başkanı
Mehmet DİNÇBERK 
Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet DİNÇBERK tarafından desteklenen (yasa bağımlısı) GALİP (DİĞERKÂM) BARAN, Türkiye’nin bilgi çağını aşıp, bilinç çağını açması yolunda başlattığı çalışmaların Ankara-Kızılay ayağındaki uygulamasında Başbakan Recep Tayyip Rrdoğan’ı “bu projede” birlikte çalışmaya davet etti.
*
Recep Tayyip Erdoğan      
Başbakan
Konu:  Ülkenin bilinç konusunda “usta öğretici”, “yasa bağımlısı” Fahri Trafik Müfettişi ihtiyacı,
Sayın Recep Tayyip Erdoğan,
Ben, bilinç konusunda “usta öğretici”, “yasa bağımlısı” bir Fahri Trafik Müfettişiyim.
Trafik kurallarına uyuyorum, uymayanları uyarıyorum. Görevimi yapıyorum. “yasa bağımlısı” bir Fahri Trafik Müfettişi olarak böyle davranmak zorundayım. Aksi takdirde; görevimi yapmamış, savsaklamış ya da ihmal etmiş olurum.
Bilinç konusunda “usta öğretici”, “yasa bağımlısı”,  Fahri Trafik Müfettişi sayısı yeterince arttığında yalnız trafikte değil, çevre, vergi yasalarını ihlâl eden, (kul hakkı yiyen), yolsuzluk yapan insan sayısı da radikal şekilde azalacaktır...
Türkiye’nin, çevrenin kirletilmediği, aşırı tüketimin yapılmadığı, sağlığa aykırı alışkanlıkların edinilmediği, verginin kaçırılmadığı (kul hakkının yenmediği) iş ahlâkına saygı gösterildiği, (Ahi’lik ilkelerinin ihya edildiği), İmar Yasası’na aykırı işlerin yapılmadığı, her şeyin devletten beklenmediği bir ülke olabilmesi için; başta Başbakan olmak üzere, Bakanların tümünün bilinç konusunda “usta öğretici”, “yasa bağımlısı” ve Fahri Trafik Müfettişi olmaları gerekiyor…
Diyelim ki; herkes yasalara uydu, buna en çok kim sevinir? Elbette İçişleri Bakanı..
Diyelim ki; herkes çevreyi korudu, buna en çok kim sevinir? Elbette Çevre Bakanı,
Diyelim ki; herkes vergisini, kendisine hizmet olarak döneceği inancıyla ödedi, buna elbette Maliye Bakanı çok sevinir…
Sayın Recep Tayyip Erdoğan,
Bu anlayıştan hareketle, sizi ve hükümet üyelerini Kızılay Meydanı yaya geçitlerinde yıllardır tekrarlamakta olduğumuz “Trafik Kurallarına Uyalım, Uymayanları Uyaralım” sloganının uygulamasında yer almağa davet ediyorum.
Saygılarımla.
NOT: Yayalarla ilgili trafik ışıkları ile donatılmış kavşaklar, bilinç konusunda “usta öğretici”, “yasa bağımlısı” Trafik Müfettişi olmak isteyenlerin kurs görecekleri “demokrasi dershanesi’dir”.
Bilinç Üniversitesi Kurucusu/ 
Bilinçolog/ Galip Diğerkâmbaran
TEL: (0252) 382 34 77/ (0535) 844 84 76
E-POSTA: galipbaran@windowslive.com
Bilinç Üniversitesi’nin:
(a)    İşlevi: “Bilgi Çağı”  üniversitelerinin, zamanla Bilinçoloji Ana Bilim Dalına dönüşebilecek “Bilinç Enstitüsü” ya da “Bilinç Kürsüsü” gibi bölümler kurmalarına yardımcı olmak; böylece, yalnız bilgili değil aynı zamanda bilinçli mimar, mühendis, doktor, sosyolog, psikolog, antropolog  v.b. meslek mensuplarının yetişmesine katkıda bulunmak.
(b)  Kuruluş amacı:  Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu, dünyevi değerlerin yerini uhrevi değerlerin aldığı bir dünya düzeni kurmak.
EK: Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 24.09.1998 tarih ve 5822 Sayılı hakkımdaki yazısı
ADRES: Yalı Mahallesi, 4076 Sokak   No: 5/2  Turgutreis- BODRUM

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder